KRS: 0000142952 | Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981

Sadowska Lena

Podopieczny Fundacji od 07-10-2015
Porażenie splotu ramiennego
Czytaj historię

Sadowska Lena urodziła się 08.09.2015 r. Od początku ciąży byłam pod opieką lekarza. Z ostatniego badania USG przed porodem waga Lenki wynosiła 3006 gramów.

Podczas porodu wystąpiły komplikacje, bo okazało się, że nasza córeczka waży 4770 g.

Maleńka zaklinowała się w kanale rodnym, urodziła się w zamartwicy, otrzymała 5 punktów w skali Apgar. Następnego dnia po porodzie okazało się, że Lenka nie rusza prawą rączką, widoczne były tylko delikatne ruchy paluszków. Na obchodzie lekarskim lekarz stwierdził porażenie splotu barkowego typ Erba prawej rączki.

Obecnie Lenka ma ograniczony ruch biernej rotacji w stawie ramiennym oraz cechy osłabienia siły mięśniowej kończyny górnej prawej. Nasza córeczka jest pod stałą opieką neurologa i rehabilitanta, wykonujemy również ćwiczenia w domu. Od dnia wypisu ze szpitala staramy się uzyskać najlepszą pomoc dla naszego dziecka, żeby rączka wróciła do pełnej sprawności. Porażenie splotu barkowego to niepełnosprawność na całe życie, a żaden rodzic nie chce żeby jego dziecko było niepełnosprawne. Do odzyskania sprawności niezbędna jest kosztowna, długotrwałą rehabilitacja.

Bardzo prosimy o wsparcie dla naszej córki.

 


Informujemy, że osoba fizyczna oraz spółki osobowe jako darczyńcy dokonujący darowizny na rzecz fundacji mogą odliczyć do 6% osiągniętego dochodu w stosunku rocznym, a osoby prawne do 10% dochodu. Przekazując darowiznę na konto Fundacji pomożesz dzieciom z uszkodzonym splotem ramiennym.