KRS: 0000142952 | Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981

Sip Jan

Podopieczny Fundacji od 09-05-2011
Uszkodzenie splotu ramiennego
Czytaj historię

14.03.2011 r urodził się nasz długo oczekiwany i pierwszy syn, Sip Jan. Droga na świat Janka była długa i trudna.

W wyniku ciężkiego porodu doznał wielu uszkodzeń. Nie oddychał, miał złamany obojczyk prawej ręki, zwichnięcie stawu biodrowego, krwawienia do nadnerczy, liczne krwiaki i opuchlizny oraz to, co nas dręczy najbardziej, okołoporodowe porażenie splotu barkowego typu Erba lewej ręki. Wszystko za sprawą złych decyzji i błędu lekarskiego.

Po trzech tygodniach wypisano nas do domu z epikryzą jak z wyrokiem. Nie wiedzieliśmy, co dalej mamy robić. Trafiliśmy do lekarzy, którzy mówili nam, że mamy nie dotykać ręki, nie rehabilitować i czekać. Tylko, na co?

Ale my wiedzieliśmy, że musimy zacząć coś robić, tylko nie bardzo wiedzieliśmy co i gdzie szukać pomocy. Przeszukując internet znaleźliśmy stronę Fundacji Otwarte Ramiona, gdzie zamieszczono informacje medyczne i historie podobne do naszej. Najważniejsze były jednak informacje, jakie działania musimy podjąć i do kogo się zgłosić.

I tak zadzwoniliśmy do Pani Marii Grodner, która jako pierwsza dała nam nadzieje, okazała ciepło oraz cenne wskazówki a następnie zaprosiła do szpitala w Dziekanowie Leśnym.

Jasiu trafił na pierwszy turnus rehabilitacyjny, gdy miał 6 tygodni, otrzymał fachowa pomoc medyczną. Po każdym turnusie robi olbrzymie postępy a największy uczynił w trzecim miesiącu swojego życia gdy pierwszy raz zgiął rękę w łokciu. Ta długo oczekiwana chwila wzbudziła w nas wiele emocji, uśmiech i płacz.

Trochę inaczej wyobrażaliśmy sobie nasze wspólne chwile z dzieckiem. Chcieliśmy tak jak inni rodzice patrzeć z dumą jak dzieci rosną. A my mieliśmy tylko nadzieje, że ruszy lewą ręką, a później niech zegnie w łokciu, podniesie do góry, oby chwycił zabawkę itd.

Obecnie Jasiu jest rehabilitowany w Poznaniu na co dzień i co kilka tygodni przyjeżdżamy do Dziekanowa na turnus.

Uczęszcza na zajęcia w basenie, które bardzo mu służą. W domu również ma małe studio rehabilitacyjne, ćwiczy kilka razy dziennie i wykorzystujemy każdą wolną chwilę by aktywizować go do działania. Rehabilitacja czyni cuda, rusza ręką, ale nie jest to jeszcze szczyt naszych marzeń.


Informujemy, że osoba fizyczna oraz spółki osobowe jako darczyńcy dokonujący darowizny na rzecz fundacji mogą odliczyć do 6% osiągniętego dochodu w stosunku rocznym, a osoby prawne do 10% dochodu. Przekazując darowiznę na konto Fundacji pomożesz dzieciom z uszkodzonym splotem ramiennym.