KRS: 0000142952 | Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981

Skiba Patryk

Podopieczny Fundacji od 03-02-2016
Wady rozwojowe
Czytaj historię

Patryk (na zdjęciach w niebieskich okularach), urodzony w 6 miesiącu ciąży, ze skrajną wagą 820 gramów.

Jednym, z dwóch największych problemów, z jakimi się boryka Patryk od urodzenia to niedowład prawostronny (wzmożone napięcie mięśniowe).

Patryk jest rehabilitowany od pierwszych miesięcy życia. Aktualnie, najwięcej czasu na ćwiczenia usprawniające  poświęcamy w domu. Korzystamy oczywiście z konsultacji i zaleceń rehabilitantów.
W ostatnich miesiącach uwidoczniło się skrzywienie kręgosłupa i wady postawy, związane z wyżej wspomnianym napięciem mięśniowym.
Kolejną przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu naszego Patryka jest bardzo słaby wzrok – krótkowzroczność -12,5 dioptrii). Krótkowzroczność jest  spowodowana retinopatią wcześniaczą. To właśnie w pierwszej kolejności słaby wzrok zadecydował o orzeczeniu o niepełnosprawności dla Patryka.

Dzisiaj Patryk ma 10 lat, uczęszcza wraz z bratem blizniakiem do szkoły w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących w Warszawie, przy ul. Koźmińskiej 7.
Jako uczeń czwartej klasy podstawówki radzi sobie całkiem nieźle, jest komunikatywny i otwarty. Brakuje mu jednak sprawności fizycznej i manualnej, nad czym pracujemy.
Patryk jest pod opieką poradni okulistycznej, neurologicznej, kardiologicznej, rehabilitacyjnej i endokrynologicznej. Szkoła umożliwia mu spotkania z logopedą i pedagogiem i psychologiem.


Informujemy, że osoba fizyczna oraz spółki osobowe jako darczyńcy dokonujący darowizny na rzecz fundacji mogą odliczyć do 6% osiągniętego dochodu w stosunku rocznym, a osoby prawne do 10% dochodu. Przekazując darowiznę na konto Fundacji pomożesz dzieciom z uszkodzonym splotem ramiennym.