Karolina w 2018 roku cudem przeżyła bardzo niebezpieczny wypadek komunikacyjny. Dziś wraca do zdrowia przy wsparciu rodziny  i pod okiem lekarzy specjalistów. Ale potrzebna jest nasza pomoc. Karolina wymaga kosztownej rehabilitacji, bez której jej marzenia o powrocie do sprawności nie będą mogły się ziścić. Prosimy, przeczytaj historię Karoliny i pomóż jej razem z nami!

W skutek wypadku komunikacyjnego w sierpniu 2018 roku, Karolina jadąc skuterem, zderzyła się czołowo z ciężarówką. Choć szanse były nikłe, lekarzom udało się uratować jej życie. Jednak Karolina doznała poważnych obrażeń. Konieczna była amputacja lewego podudzia.  Niestety doszło też do pozrywania wszystkich nerwów splotu ramiennego lewej ręki.  Niecały rok po wypadku kobieta stanęła na protezie i dziś sprawnie się już na niej porusza. Jednak jak sama pisze: „Z brakiem stopy i chodzeniu na protezie już nauczyłam się żyć, jednak do braku funkcji ręki nie da się przyzwyczaić”. Niestety lewa ręka Karoliny wciąż była bezwładna, wszystkie nerwy splotu barkowego były poprzerywane. Pomimo kilku operacji, nic się w tej kwestii nie zmieniało.

Dopiero po konsultacji u prof. Bahama pojawiło się światełko nadziei na odzyskanie choć części utraconej władzy w ręce. 12 lipca 2022 r., w klinice St. Franziskus – Krankenhaus w Aachen w Niemczech, dr Jorg Bahm przeprowadził u Karoliny operację polegającą na przeszczepieniu mięśnia najszerszego grzbietu w miejsce bicepsa lewej ręki i na wszczepieniu usztywnienia w nadgarstku. 2 miesiące później przeszła jeszcze dodatkowo zabieg „uśpienia” tricepsa botuliną-botoksem.

Karolina łącznie spędziła w szpitalu blisko rok. Przeszła kilka operacji, między innymi operację polegającą na transferze nerwu z łydki do górnego pnia splotu barkowego i na transferze nerwu z między żeber do ręki oraz tę ostatnią, opisaną wyżej.  Pobyty w szpitalu były dla niej bardzo ciężkie ze względu na rozłąkę z maleńkim synkiem Nikosiem.

Teraz przed Karoliną kolejny, bardzo trudny etap w powrocie do zdrowia. Aby wszystkie operacje, ból oraz rozłąki z synkiem nie poszły na marne, potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacji, która jest w 100% odpłatna. Bardzo prosimy o wsparcie i pomoc. Karolina jest dzielna i silna, a nasza pomoc, może sprawić, że jej marzenia staną się rzeczywistością!

Wszystko w naszych i Waszych rękach oraz sercach!