Jesteśmy rodzicami 8 letniego Kacpra Suchanowskiego (ur. 04-08-1999 w Poniatowej) z okołoporodowym uszkodzeniem splotu ramiennego lewego.hkacpra1_1min

Mimo, iż miałam już jedno dziecko z tym schorzeniem, lekarze nie zlecili cesarskiego cięcia. W czasie porodu doszło u dziecka do uszkodzenia splotu.

Waga dziecka wynosiła 4500 gram i otrzymał 8 punktów Apg. Leczenie rozpoczeliśmy w miesiąc po Jego urodzeniu w DSK Lublin. Do pierwszego roku życia były to ćwiczenia metodą Vojty, jak również elektrostymulacja i laser. Dalszy ciąg leczenia obejmował rehabilitację (basen, masaż), która przyniosła pewne efekty, jednakże efekty były zbyt małe aby Kacper mógł posługiwać się chorą hkacpra1_2minrączką.

W wieku 6 lat trafił na konsultację do doktora Mikuły w Konstancinie-Jeziorna. Zlecił On u Kacpra zabieg uwolnienia przedniego stawu ramiennego. Po zabiegu zaczęliśmy jeździć na rehabilitację do Konstancina-Jeziorna, gdzie dowiedziałam się o Fundacji Otwarte Ramiona.

Dzięki Waszej Fundacji Kacper dostał się na konsultację do profesora A. Gilberta, który zalecił zabieg osteotomii kości.

Pragniemy, aby Nasze dziecko odzyskało większy zakres ruchów dzięki tej operacji.hkacpra1_3min

Obecnie Kacper jest już po operacji osteotomii kości, która została przeprowadzona w Instytucie Ręki w Paryżu przez profesora A. Gilberta. Potrzebuje on teraz intensywnej i kosztownej rehabilitacji.

Serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc.

Z poważaniem rodzice:
Agnieszka Tomasz Suchanowscy