Tatiana urodziła się w 2017 roku. Od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym, które wywołało prawostronny niedowład połowiczy… Z tego powodu dziewczynka rozwija się nieco wolniej niż jej rówieśnicy. Ale wszystko nadrabia szerokim uśmiechem, którym zaskarbia sobie ogromną sympatię, każdej osoby, któram przyjemność poznać Tetiankę. Potrzebne są środki na opłacenie  bardzo kosztownej operacji transferu ścięgien, aby Tetiana mogła wreszcie używać swojej prawej rączki. Operację przeprowadzi prof. Bahm z kliniki w Aachen w Niemczech. Szacunkowy koszt tej operacji wyniesie ok. 2100€ z uwzględnieniem znieczulenia, operacji i badania. Jest to operacja ambulatoryjna, dlatego rodzina musi dodatkowo sama pokryć koszty mieszkania w pobliżu szpitala, zapałcić za podróż oraz wynająć na miejscu tłumacza. Bardzo prosimy o pomoc!

Mam na imię Tetiana. Od urodzenia choruję na Dziecięce porażenie mózgowe.

W wieku 4 miesięcy rodzice zauważyli, że nie ruszam prawidłowo prawą rączka. Rozwijam się trochę wolniej niż rówieśnicy.

Pierwszy raz stanęłam dopiero jak miałam 1,4 roku, a zaczęłam chodzić po operacji Achillesa w 2019 roku.

Jestem bardzo wesołą i energiczną dziewczynką. Bardzo lubię poznawać i bawić się z innymi dziećmi. Uwielbiam grać w piłkę, oglądać książeczki, rysować obrazki. Niestety pomimo tego, że tak dużo czasu spędzam na ćwiczeniach i zabiegach, moja prawa rączka nie jest sprawna.

Dlatego nie używam jej prawie zupełnie, nauczyłam się wszystko robić lewą. Moi rodzice są smutni z tego powodu, proszą, abym jej nie ignorowała, bo wtedy będzie sprawniejsza.

Wiem, że czeka mnie skomplikowana operacja transferu ścięgien, którą przeprowadzi neurochirurg z Niemiec. Koszt tej operacji wyniesie ok. 2100€

Jest bardzo droga i wiem, że moi rodzice nie mają tyle pieniążków.

Tak wiele kosztuje ich moja rehabilitacja, wizyty u specjalistów, logopedy, ortezy.

Pomóż mi, abym mogła być sprawna! Marzę o tym, aby bawić się z rówieśnikami bez trudności.