W wyniku przebytej boreliozy, u Neli zdiagnozowano Zespół Guillaina Barrego. Obecnie trwa walka o jej powrót do sprawności. Konieczna jest intensywna rehabilitacja, której koszt wynosi 9 000 zł miesięcznie. Nie możemy sami pokryć tych kosztów, gdyż nasza starsza córka, siostra Neli, również jest ciężko chora. Prosimy o pomoc dla naszego dziecka. Nelcia ma zaledwie 5 lat. Bez rehabilitacji nasza dziewczynka nigdy nie odzyska sprawności.

Nela jest wyczekanym dzieckiem. W przeciwieństwie do swojej starszej siostrzyczki, Nela miała być zdrowa… Moja pierwsza córka urodziła się z zespołem Goldenhara i całe życie wiązało się z diagnostyką, operacjami i szpitalami.

Narodziny Neli miały być szczęśliwym wydarzeniem, szansą na to by cieszyć się macierzyństwem bez lęku o jutro, bez bólu, który doświadcza matka patrząc na swoje chore dziecko, bez drżenia serca o to, co przyniesie kolejny dzień.

Miała być…

W tym roku nasza radość i spokój zostały zburzone. Los ponownie postanowił nas doświadczyć.

Nasza Nela – „żywe srebro”, kochająca konie, z którymi codziennie spędzała czas trenując jazdę konną i woltyżerkę… nagle zachorowała.

Początkowo myśleliśmy, że to zwykła infekcja. Niestety stan Nelki nagle się pogorszył. Trafiłyśmy do szpitala z podejrzeniem zapalenia opon mózgowych. Po trzech tygodniach spędzonych w szpitalu, wielu najróżniejszych badaniach przeprowadzanych również w narkozie, poznaliśmy diagnozę: Zespół Guillaina Barrego. Choroba została wywołana Boreliozą. Objawy to: obustronne zapalenie rdzenia kręgowego oraz uszkodzenie nerwów obwodowych nerwu nadłopatkowego. 

Obecnie Nela czuje się już nieco lepiej, ale jej lewa rączka jest całkowicie niesprawna. Córeczka nie może nią poruszać. Nela ma 5 lat i stara sobie radzić dzielnie z rehabilitacja, ale jej małe serduszko rozpacza, że nie może wrócić silna i zdrowa na zajęcia z końmi.

Rehabilitacja Nelki to koszt 9000 zł miesięcznie. Staramy się jak możemy, ale mamy jeszcze jedno niepełnosprawne dziecko i koszty przywrócenia Neli do sprawności znacznie przekraczają nasz skromny budżet.

Proszę Was kochani o pomoc dla Neli, aby mogła wrócić do sprawności i swojej wielkiej pasji.