Krystian Trzupek, nowotwór, białaczka, Niestety Krystian przegrał walkę z nowotworem, zmarł 29 listopada 2017 roku.


Mam na imię Katarzyna Górecka, jestem mamą Krystiana, który  ma 13 lat i zachorował w maju 2017 roku na białaczkę szpiku kostnego.
Obecnie jest w szpitalu ul. Banacha w Warszawie i poddawany jest chemioterapii. Bardzo cierpi a my robimy co tylko możliwe aby przywrócić Go do zdrowia.
Bardzo proszę o pomoc.

16 maja pogotowie zawiozło Krystiana do szpitala. Po kilku dniach poddano go chemioterapii.
Wszystko runęło, świat nam się zawalił a z twarzy synka zniknął uśmiech. Pytał –  dlaczego Ja, dlaczego to mnie spotyka?
Trudno odpowiedzieć swojemu 13 letniemu dziecku na takie pytanie. Jako matka nie umiem wyrazić słowami co czuje się w takich momentach.
Krystian od 4 lat trenuję piłkę nożną w Klubie Hutnik Warszawa a jego marzeniem jest grać w klubie Varsowii i być jak Robert Lewandowski.
To tak piękne marzenie ale na razie nie może go realizować.
Obecnie przebywa w szpitalu przy ul. Banacha na Oddziale Chorób Wewnętrznych  Hematologii i Onkologii. Jest już po pierwszych dawkach chemioterapii.
Bardzo smutny i cierpiący. Pojawiły się już skutki uboczne choroby i chemioterapii w postaci aft w jamie ustnej przez co nie może jeść, woda w płucach a w ostatnich godzinach niewydolność serca. Podawaną ma morfinę.
Ból jaki mi towarzyszy jako matce patrzącej na cierpienie dziecka jest nie do opisania nie ma takich słów aby go opisać.
Leczenie Krystiana to długa droga. Leki, pomoc psychologów odpowiednie odżywianie, konsultacje, badania.
Będziemy szukać również bardziej skutecznych i mniej drastycznych niż chemioterapia metod leczenia .
Krystian bardzo chce żyć, dlatego proszę wszystkich mogących wesprzeć Kacpra w tej walce o wsparcie darowiznami.
mama Krystiana – Katarzyna Górecka

Krystian Trzupek jest podopiecznym Fundacji Otwarte Ramiona.