wawrzeniukOperacja przeszczepu nerwów, którą w 2015 roku, dzięki Państwa hojności przeszedł Dawid w pełni się powiodła. Chłopiec rusza wszystkimi palcami i ma czucie w dłoni.
Ale przed Dawidem kolejna operacja, kolejny przeszczep nerwów.
Dawid cierpi na neuropatię nerwu piersiowego przedniego, która powoduje dysfunkcję zwaną łopatką skrzydłowatą. Objawem jej jest charakterystyczne odstawanie łopatki, szczególnie zauważalne podczas wyprostu kończyny i jej podparcia np. na ścianie. Bez ingerencji chirurgicznej łopatka Dawida będzie coraz bardziej wystawała a ruch kończyny będzie coraz bardziej utrudniony.

Termin operacji został wyznaczony na 1 czerwca 2016 roku a jej koszt szacowany jest na 8.500 euro.

Prosimy Państwa o pomoc i wpłatę darowizny na rzecz naszego podopiecznego! Nie bądźmy obojętni!

Informacja z kliniki o operacji: Wawrzeniuk Dawid Einladung 02.06.16

Dawid Wawrzeniuk mimo nieszczęścia, które go spotkało jest wesołym i energicznym chłopcem.

To było dwa lata temu. Dawid z rodzicami, szczęśliwi, radośni, tuż przed świętami jechali w odwiedziny do dziadków. Jednak na miejsce nie dotarli. Rodzice Dawida zginęli w wypadku samochodowym a on cudem ocalał.

Półtoraroczny Dawid, w stanie bardzo ciężkim trafił do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku na Oddział Intensywnej Terapii. W wyniku wypadku doznał urazu czaszkowo-mózgowego z krwotokiem podpajęczynówkowym, także wielomiejscowymi złamaniami kości twarzoczaszki, kończyn lewych oraz uszkodzenie prawego splotu ramiennego. Badanie EMG wykazało uszkodzenia korzeni nerwowych C5, C6, C7.

Na początku Dawid ruszał jedynie paluszkami prawej ręki. Z upływem czasu organizm Dawida uporał się z lżejszymi  urazami.

Decyzję o opiece nad Dawidem podjęliśmy gdy Dawid był jeszcze w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Dawid po wyjściu ze szpitala przebywa pod naszą opieką. Większość czasu spędzamy poza domem gdyż jeździmy na zabiegi rehabilitacyjne. W wyniku intensywnej rehabilitacji zdolność ruchowa rączki zaczęła się poprawiać. Obecnie unosi rękę do wysokości głowy. Niestety mimo intensywnej rehabilitacji następuje zanik mięśni. Po konsultacji z doktorem Jorgiem Bahm’em z Niemiec, zdecydowaliśmy się na operację. Ramię Dawida wymaga interwencji chirurgicznej polegającej na przeszczepie nerwu, a następnie długiej rehabilitacji. Mamy już ustalony termin operacji na 01.06.2015 roku. Do tego czasu musimy pozyskać środki finansowe i nie ukrywamy, że są one wysokie od 14 tys. do 17 tys. euro. Operacja ta ma pomóc w unoszeniu rączki wyżej. Zwłaszcza, że nadal jest potrzebna ciężka rehabilitacja. Od początku wspiera nas Rodzina, Przyjaciele i Znajomi. Liczymy również na ludzi dobrej woli, którzy również chcą pomóc Dawidowi w uzyskaniu jak najlepszej sprawności rączki.

Wdzięczni Ciocia i Wujek

Ania i Adam Lachowscy