windak-kornel_fundacja-otwarte-ramionakrs-0000142952

Szanowni Państwo, Drodzy Koledzy, Koleżanki i Rodzice!

Zwracamy się z ogromną prośbą do ludzi wielkiego serca, którym cierpienie innych nie jest obojętne, aby wsparli nas w walce o odzyskanie zdrowia naszego synka Kornela, cierpiącego z powodu porażenia prawego splotu typu Erba.

Kornel urodził się 1 grudnia 2015 roku. Niestety nie mogliśmy się w pełni nacieszyć tym dniem, ponieważ w wyniku powikłań doszło do porażenia splotu barkowego – jednego z najcięższych urazów porodowych. Od tego czasu walka o przywrócenie sprawności naszego dziecka trwa każdego dnia.

Maluszek nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że bez ciągłej rehabilitacji, codziennych ćwiczeń i naświetlania jego rączka nie ma żadnej szansy na odzyskanie sprawności. Długie turnusy rehabilitacyjne, z dala od domu jeszcze wzmagają stres, a my wciąż walczymy z przeciwnościami losu i swoimi wątpliwościami, bo największy ból rodzica to patrzenie na cierpienie własnego dziecka.

Windak_kornel_1Sprzęt medyczny, konsultacje i samo leczenie to koszty rzędu nawet kilkunastu tysięcy rocznie, co znacznie przekracza nasze możliwości finansowe, ale jest jedyną drogą do uzyskania samodzielności Kornela w przyszłości. Chcemy zapewnić mu dobry start i rozwój na równi z jego rówieśnikami. Droga jest bardzo długa, ale nie poddajemy się, tak samo jak nasz chłopczyk, który systematycznie robi postępy i swoim śmiechem przypomina całej rodzinie, że jest o co walczyć. Nawet w ciężkich chwilach zaraża nas swoim dziecięcym optymizmem, spoglądając na świat dorosłych swoimi ciekawskimi oczyma, z miną malutkiego filozofa – jakby rozumiał, że wszystko to prowadzone jest dla jego dobra i z miłości.

Ciężko prosić o wsparcie finansowe, kiedy każdy z nas ma swoje własne problemy i smutki, ale tylko dzięki Państwu Kornel nie utraci tego, co z takim trudem osiągnął i dostanie szansę na kompleksową rehabilitację. Liczy się każda pomoc, nawet ta najmniejsza. W oczach innych może być to mały gest, w naszych jest kolejnym krokiem w stronę szczęśliwego życia naszego dziecka i jego normalnego rozwoju!

Windak_Kornel Za wpłatę lub przekazanie 1% swojego podatku w okresie rozliczeniowym z całego serca dziękujemy!