Jesteśmy rodzicami 3- letniego Damianka, który ma uszkodzony splot ramienny. W czasie porodu doszło do zaklinowania barków dziecka, lekarze na siłę wyciągali maleństwo na świat. Damianek urodził się w zamartwicy z wagą 5.050 gramów. Stwierdzono pęknięcie obojczyka i zapewniano mnie, że nie ma powodów do zmartwień. Po konsultacji neurologicznej potwierdziły się moje obawy związane z bezwładną rączką. Poinformowano mnie, że dziecko doznało poważnego uszkodzenia rączki i skierowano nas na damian2_srehabilitację do Szpitala w Dziekanowie Leśnym. Tam potwierdzono całkowite uszkodzenie lewego splotu ramiennego i zespół Hornera, brak ruchów czynnych w całej lewej rączce, porażenie wiotkie.
Obecnie stale jeździmy na rehabilitację do Dziekanowa Leśnego, jak również do oddalonego o 50 km od miejsca naszego zamieszkania do Ośrodka Rehabilitacyjnego w Radomiu. Bliżej nie ma żadnego ośrodka rehabilitacyjnego, dlatego staram się też możliwie jak najwięcej ćwiczyć z dzieckiem w domu. Rehabilitacja przyniosła pewne efekty, ale zbyt małe, aby Damianek mógł posługiwać się chorą rączką. Jego rączka jest chudsza i krótsza, dłoń opada bez jakiegokolwiek ruchu.

Pragniemy, aby nasze dziecko odzyskało większą sprawność rączki, dlatego zwróciliśmy się o pomoc do Fundacji w celu zbiórki darowizn na operację Damianka w Instytucie Ręki w Paryżu we Francji. Wierzymy, że dzięki ludziom dobrych serc uda się pomóc naszemu dziecku.

Dziękujemy serdecznie za przeczytanie historii naszego dziecka.

Z wyrazami szacunku
Rodzice Damiana
Marta i Marian Zabrońdamian3_s

Od Fundacji:

We wrześniu 2004 r. Damian przeszedł operację ręki w Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji i Leczenia Schorzeń Narzadu Ruchu im. prof. Mariana Weissa w Konstancinie – Jeziorna w Polsce. Operacja została przeprowadzona przez Prof. Alaina Gilberta z „Jouvenet Clinique” we Francji. Profesor podczas pobytu w Polsce dokonał konsultacji dzieci, dotkniętych uszkodzeniem splotu ramiennego oraz zoperował dwoje dzieci.
U Damiana po operacji zaobserwowano znaczną poprawę uszkodzonej kończyny górnej.

Zarząd Fundacji

c.d. historii Damiana Zabroń

Damian w wieku 3 lat dzięki fundacji Splotu Ramiennego trafił do Konstancina Jeziornej i był tam badany przez profesora Gilberta. Prezes Fundacji Splotu Ramiennego p. Beata Suska zainteresowała się losem naszego dziecka i to dzięki Niej 13 09 2004 r. nasz syn był operowany przez profesora w Konstancinie. Była to pierwsza operacja przeprowadzona przez profesora Gilberta w Polsce. (rekonstrukcja nadgarstka – przemieszczenie FCH na DL). Po przeprowadzonej operacji, a potem ciągłej rehabilitacji stan rączki bardzo się poprawił – nadgarstek nie był już opadający, a ręka w łokciu zaczęła się zginać i wyżej podnosić.

W międzyczasie Damianek był konsultowany przez profesora Gilberta (nie zlecono żadnej operacji). Po 2 latach rehabilitacji lekarze z Konstancina zalecili operację (uwolnienie przednie barku). 07 02 2006 r. została przeprowadzona ta operacja przez polskich lekarzy w Konstancinie Jeziornej. Od tamtej pory jeździmy na rehabilitację do dziecięcego szpitala w Konstancinie. Pomiędzy pobytami w szpitalu uczęszczamy z synem na zabiegi fizykoterapii do pobliskiego szpitala w Przysusze. Codziennie przeprowadzam rehabilitację w warunkach domowych.

Bardzo się staramy, aby rączka Damianka poprawiła się do tego stopnia aby mógł się nią swobodnie posłużyć. Niestety od dłuższego czasu stan ręki naszego syna nie zmienia się. Ostatni pobyt w szpitalu na rehabilitacji był 27. 01. 2009 do 17. 02. 2009 r.

Zabroń Marta