Jarek w 2021 roku uległ ciężkiemu wypadkowi motocyklowemu, w którym doznał poważnych urazów wielonarządowych. Najgorszym urazem okazało się porażenie splotu ramiennego, ze skutkami, którego Jarek mierzy się do dziś. Jego prawa ręka wciąż jest niesprawna. Ale najgorszy jest ból neuropatyczny. Silny, trwający 24 godz. na dobę, na który wciąż nie ma lekarstwa. Prosimy o pomoc dla Jarka. Fundusze są potrzebne na dalsze leczenie, rehabilitację, konsultacje lekarskie oraz zakup leków.

Cześć! Chciałbym Wam opowiedzieć moją krótką, choć pełną zakrętów historię. W dniu 15.08.2021 uległem poważnemu wypadkowi motocyklowemu, podczas którego uderzyłem w barierę energochłonną. Doznałem poważnych urazów wielonarządowych, lecz najgorszym okazał się uraz splotu ramiennego tj. wyrwanie korzeni nerwowych z rdzenia kręgowego, wskutek czego moja prawa ręka jest całkowicie sparaliżowana.

Dodatkowo uszkodzeniu temu towarzyszy permanentny, chroniczny ból neuropatyczny, który jest oporny na działanie jakichkolwiek medykamentów. Codziennie się z nim budzę i z nim zasypiam. Towarzyszy mi on 24h/7, bardzo często uniemożliwiając normalne funkcjonowanie.

Przeszedłem już szereg operacji, w tym wielogodzinny zabieg rekonstrukcji splotu ramiennego, który odbył się w grudniu 2021 roku.

Pierwsze efekty operacji oraz codziennej, żmudnej rehabilitacji są już widoczne: powróciło niewielkie czucie na tricepsie oraz w okolicy bicepsu. Rok po operacji biceps zaczął się wyraźnie napinać, jednak nie jest to jeszcze na tyle silne napięcie, by zgiąć łokieć.

Jestem bardzo zdeterminowany by osiągnąć swój cel – odzyskać choć częściowo funkcjonalność w prawej ręce. Solidnie nad tym pracuję każdego dnia i widzę jak duże efekty przynoszą ciężkie, codzienne ćwiczenia, choć obecność chronicznego bólu wcale tego nie ułatwia.

Jak dotąd, wszelkie koszty codziennej rehabilitacji oraz dwóch operacji w prywatnej klinice opłacałem z własnej kieszeni – na chwilę obecną nie ma możliwości leczenia tego typu, urazu na NFZ, co wiąże się z przekreśleniem jakichkolwiek szans na powrót do sprawności.

Dlatego właśnie trafiłem tutaj – do fundacji, której funkcjonowanie, może pomóc w moim powrocie do zdrowia. Do miejsca, dzięki któremu również Ty, drogi Czytelniku, możesz przyczynić się do poprawy mojej sprawności, poprzez m.in. przekazanie 1,5% swojego podatku na moje cele lecznicze, za co z góry bardzo dziękuję! 😉