Fundacja Otwarte Ramiona, Stanisław Zając, pomoc dzieciomStanisław Zając jest podopiecznym Fundacji Otwarte Ramiona.

Staś jest naszym czwartym dzieckiem. Jego rodzeństwo to trójka nastolatków. Staś urodził się po długiej przerwie, najmłodsza córka ma 12 lat.

Ciąża przebiegała prawidłowo, dziecko było zdrowe do samego końca, jednak w czasie porodu doszło do zaklinowania się głowy w kanale rodnym. Położna chcąc ratować dziecko ciągnęła go za głowę, a ramię było zablokowane. W efekcie czego doszło do wyrwania dwóch nerwów z rdzenia kręgowego oraz przerwania jednego. Syn urodził się w zamartwicy, były to dla nas najdłuższe minuty kiedy czekaliśmy na jego oddech i pierwszy płacz. Po kilku minutach udało się przywrócić wszystkie funkcje. Do tej pory nie wiemy na pewno czy nie miało to wpływu na jego mózg, co oznaczało by uszkodzenie jakiejś funkcji. Na razie wygląda, że jest w porządku.

W maju 2017 roku Staś miał operację. Staś potrzebuje stałej rehabilitacji aby mógł w przyszłości posługiwać się prawą rączką. W tej chwili to uzyskaliśmy ruch w nadgarstku, paluszków oraz ruch w barku choć niepełny. Brakuje zgięcia w łokciu.

Oprócz tego Staś jest bardzo pogodnym i wesołym dzieckiem.