Podziel się

01 grudnia 2022 r. w Gostyńskim kinie „Pod Kopułą” odbyła się premiera drugiego filmu z cyklu „Żyję z Bólem”, którego bohaterem został nasz podopieczny, Zbyszek Wawrzyniak. Były łzy wzruszenia, ogromne emocje, owacje na stojąco oraz wręczenie certyfikatu dla naszej Fundacji za miejsce przyjazne wolontariuszom. Ten wieczór zapadł w nasze serca już na zawsze!

Wczorajszy dzień to było prawdziwe święto naszej Fundacji. Odbyła się długo oczekiwana premiera drugiego filmu z cyklu „Żyję z Bólem” – Zbyszek. Za kamerą ponownie stanął Marcin Samborski, który w przejmujący i nieoczywisty sposób opowiedział historię głównego bohatera, Zbyszka Wawrzyniaka. Historię o życiu z bólem, o niepoddawaniu się oraz o wielkiej miłości, która dodaje skrzydeł i pomaga pokonać niemal wszystkie przeciwności.

Przeczytaj relację z wydarzenia zamieszczona na portalu Gostyńska.pl

Przypomnijmy, że nasza Fundacja od 2021 roku realizuje kampanię społeczną, której celem jest nagłośnienie problemu bólu ciągłego, który towarzyszy chorym 24 godziny na dobę. Wśród osób z porażonym splotem ramiennym, ból neuropatyczny występuje niezwykle często, a medycyna wciąż nie znalazła ani powodu występowania tego zjawiska, choć wiadomo, że jest to związane z uszkodzonymi nerwami, ani nie ma wciąż lekarstwa, które by skutecznie ból uśnieżyło.
Medycyna jest bezradna, a osoby zmagające się z bólem są niezauważane. Bo jak opowiedzieć o bólu?

Mamy nadzieję, że nam się udało.

Zbyszek, pomimo cierpienia, jest bohaterem pozytywnym, inspirującym, nie poddającym się w żadnej sytuacji. Realizuje swoje pasje, uprawia wiele dziedzin sportu, a najważniejszą z nich jest taekwondo pod okiem trenera Piotra Wesołka. Jego koledzy z klubu przyznali, że Zbyszek jest jedyną osobą w szatni, która nigdy nie narzeka… Nie zrezygnował też z profesjonalnej rehabilitacji. Pod okiem fizjoterapeuty, Jana Kurnatowskiego, krok po kroku, walczy o odzyskanie sprawności. Cieszy się z każdego postępu, nawet jeśli tylko zwiększa się zakres ruchomości dłoni… Wie, że sukces zapewni jedynie cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu.

Po seansie na sali były tak wielkie emocje, że bohater i twórcy filmu, zostali nagrodzeni owacjami na stojąco! Ten moment na zawsze zapadł nam w serca!

Ale to nie koniec niespodzianek. Gościem honorowym wieczoru był Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Pan Michał Rulski, który właśnie podczas tego wieczoru, wręczył naszej organizacji Certyfikat Dla Miejsca Przyjaznego Wolontariuszom. To wspaniałe wyróżnienie, otrzymują jedynie trzy organizacje w danym województwie, rocznie. Miejsce wręczenia certyfikatu nie było przypadkowe, ponieważ film oraz wszystkie do niego przygotowania, jak również premiera były dziełem pracy wolontariuszy, osób o wielkich sercach, zaangażowanych w pomoc i niesienie wsparcia. Jesteśmy dumni i będziemy chwalić się tym wszem i wobec.

Część uroczystą zakończyła debata, w które wzięli udział i odpowiadali na pytania Zbyszek Wawrzyniak – bohater Filmu, Marcin Samborski – reżyser, jan Kurnatowski – fizjoterapeuta Zbyszka oraz Piotr Wesołek – trener Taekwondo

A uwieńczeniem wieczoru i pysznym zakończeniem był poczęstunek od Restauracji Czarny Piec z Gostynia i Spółdzielni Mleczarskiej z Gostynia

Wszystkich, którzy nie mogli być z nami, zapraszamy do oglądania filmu na kanale YouTube Otwartych Ramion!

Nie możemy nie wspomnieć, że tego dnia była jeszcze jedna premiera. Kino Pod Kopułą, to jedno z najstarszych kin w Polsce. Zostało wybudowane w 1935 roku i od tamtej pory pięknie i nieprzerwanie służy ludziom. Jest miejscem magicznym, które przyciąga do siebie wspaniałe osoby. Tak było również z Marcinem, którego tak zauroczyło to miejsce, że nakręcił film o historii kina. Film został dedykowany Justynie Majewskiej, wieloletniej pracownicy kina i prawdziwej pasjonatce, która „Kopule” oddała serce.

Całą imprezę pięknie poprowadził pan Tomasz Barton, dyrektor Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”

Reżyserem oraz realizatorem filmu jest Marcin Samborski Studio PZO

Patronat Honorowy: Jerzy Kulak Burmistrz Gostynia
Patronat Honorowy: Małgorzata Żebrowska-Piotrak Burmistrz Łomianek
Patronat Honorowy: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Patronat medialny: Magazyn Integracja, portal Niepelnosprawni.pl, Portal RynekZdrowia.pl, Tygodnik Życie Gostynia, Portal Gostynska.pl,

Partnerzy Projektu: Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, Gminny Ośrodek Kultury „Hutnik”, Kino „Pod Kopułą”, Studio PZO Marcin Samborski, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, ENSOmedica, Wesołek Agencja szkoleniowo – Turystyczna

Zespół Fundacji Otwarte Ramiona bezpiecznie dojechał na premierę do Gostynia i wrócił, dzięki uprzejmości Toyota Marki, Grupa Cygan! Serdecznie dziękujemy!