Podziel się

Dzień Matki jest wyjątkowym świętem, które obchodzimy 26 maja. Mamy są dla nas wsparciem w trudnych chwilach, potrafią najlepiej nas zrozumieć, pokazują jak odnaleźć się w świecie. To matki jako nasze rodzicielki są naszymi towarzyszkami i najlepszymi przyjaciółkami. W niektórych kulturach są uznawane nawet za świętość. Dlatego w tak ważnym dla nich dniu chcemy pokazać, że doceniamy ich trud i starania, które wkładają w nasze wychowanie.

Tekst: Olga Weihönig

Historia Dnia Matki.

Już w starożytności rozpoczęto świętowanie Dnia Matki, choć nie w takiej formie jaka jest teraz. W tym okresie było to święto Bogini Matki, czyli Ziemi, która karmiła ludzi i zapewniała płodność.
Dzień Matki, który teraz znamy powstał trochę później. Pierwszy pojawił się w Stanach Zjednoczonych w roku 1908. Właśnie wtedy amerykanka Anna Jarvis postanowiła uczcić pamięć swojej matki. Oficjalnie święto zostało przyjęte w roku 1914 i jest obchodzone w drugą niedzielę maja.

W Polsce ta tradycja pojawiła się później. W roku 1914 w Krakowie, święto odbyło się po raz pierwszy i również było ruchome. Wtedy była to również druga niedziela maja. Dopiero w 1923 roku ustalono stałą datę 26 maja. Co ciekawe w tym dniu obchodzi się Dzień Matki tylko w Polsce.

Tradycyjnie w Dniu Matki, dzieci wręczają im laurki, kwiaty lub inne upominki, aby czuły się docenione. My w Otwartych Ramionach, chcemy zaproponować Wam coś nieco innego!

Pomysły na ciekawe podarunki.

Jak wiemy wszystkim mamom przyda się odrobina relaksu i odpoczynku, dlatego przygotowaliśmy możliwość wykupienia vouchera na hydromasaż na sucho. Jest to nowoczesny robot masujący Aquatizer-Qz 240, która ma za zadanie odwzorować masaż ręczny za pomocą dysz masujących wodą. Jest to świetna metoda na pozbycie się np. bolących pleców, stawów. Działa też korzystnie np na pozbycie się cellulitu. Wskazań jest dużo, koniecznie to sprawdźcie!

Do relaksującego masażu warto dodać własnoręcznie przygotowany upominek. To będzie wspaniałe dopełnienie tego wyjątkowego święta.

Dziś chcemy pokazać Wam jak można zrobić własnoręcznie piękne i oryginalne prezenty dla mamy. Przygotowaliśmy dla was 3 propozycje i liczymy, że wypróbujecie je w domu.

Laurka z suszonymi kwiatami.

Będziesz potrzebować:

 • papier techniczny (najlepiej szary)
 • klej typu vicol
 • polne kwiaty suszone
 • wstążkę
 • nożyk do tapet

Wykonanie:

Papier techniczny złóż na pół. Nożykiem do tapet zrób dwa równoległe przecięcia w poprzek laurki. W powstałą dziurę wsadź kwiaty i podklej je klejem. Wstążkę zwiąż w kokardkę i przyklej do kartki.

Papierowy bukiet 

Będziesz potrzebować:

 • papier kolorowy,
 • klej typu vicol,
 • nożyczki.

Wykonanie:
Kartę złóż na pół wzdłuż dłuższej krawędzi. Natnij tak, aby powstał długi pasek z trawą. Sklej ze sobą dwa końce powstałej trawy. Wytnij kolorowe kwiatki i środki. Sklej kwiatki ze środkami. Przyklej je do przygotowanej wcześniej trawy.

Tulipany 

Będziesz potrzebować:

 •  papier kolorowy
 • nożyczki
 • patyczek

Wykonanie: Instruktaż na filmie!