Podziel się

„Ramię w ramię dla pełnosprawności” to nowa inicjatywa Otwarte Ramiona Fundacji Splotu Ramiennego, która wpisuje się w tak popularny dziś trend jakim jest Marketing Społecznie Zaangażowany. 

Zapraszamy do współpracy wszystkich: firmy prywatne, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe oraz prywatne osoby.

Oferujemy Wam doskonałą alternatywę dla tradycyjnej reklamy, która przynosi korzyści nie tylko Wam, ale także, a może przede wszystkim, potrzebującym pomocy ludziom, gdyż w tym przypadku, środki przeznaczone na reklamę są wydawane na cele społeczne.

Co to znaczy „dla pełnosprawności”?

Dla podopiecznych naszej fundacji pełnosprawność to poczucie bycia kimś kto może wszystko, to uczucie, którego nie zna nikt, kto nie utracił możliwości realizacji aktywności, które dla zdrowego człowieka są tak naturalne jak powietrze, którym oddychamy. Jednocześnie nasi podopieczni, tak doświadczeni życiem, wiedzą, że pełnosprawność, to coś co zależy od nich samych, od ich wytrwałości, umiejętności przeciwstawienia się bólowi, zniechęceniu i depresji, to mierzenie się z tabu. To codzienne żmudne ćwiczenia, bolesna rehabilitacja, wizyty u kolejnych specjalistów w nadziei na „cudowne ozdrowienie”. Cudów jednak  nie ma, tylko codzienna praca, pot i często łzy dają nadzieję na funkcjonowanie zbliżone do tego  jakie dla zdrowego społeczeństwa jest naturalne od urodzenia.

Pełnosprawność staje się namacalna. Staje się przyjacielem, o którym marzy się w nocy i dąży się do niego za dnia. Pełnosprawność staje się kimś – staje się nami… 

Nie dowiecie się jak to jest dopóki nie dotyczy to Was samych lub Waszych bliskich lub osób z Waszego otoczenia. Rozejrzyjcie się uważnie – takie osoby są wśród nas – to sąsiadka, która codziennie pcha wózek z dzieckiem, które cierpi z powodu okołoporodowego porażenia splotu ramiennego, to kolega z pracy, który w czasie wakacji miał wypadek na motorze i uszkodził splot barkowy, to ta ładna pani, która tak dziwnie chodzi, ponieważ straciła nogę w wypadku komunikacyjnym….możesz im pomóc, możesz wesprzeć ich wysyłki w dążeniu do pełnosprawności, możesz ich ZOBACZYĆ.

 

Wierz nam, że:

Jeden krok do pełnosprawności to kilometr w stronę samodzielności!

Wyrusz w tę drogę z Fundacją Otwarte Ramiona, ciesz się z pomagania i odbieraj namacalne bonusy!

                   

Skontaktuj się z nami!

Magdalena Buszko – Specjalistka ds. zarządzania projektami

Zapoznaj się z >>REGULAMINEM<< akcji Ramię w Ramię dla Pełnosprawności!