Alicja Boruta; Fundacja Otwarte Ramiona, splot ramienny; www.otwarteramiona.pl; KRS 0000142952

Alicja Boruta

Alicja Boruta jest podopieczną Fundacji Otwarte Ramiona.

Alicja urodziła się 25.01.2018 roku w Kwidzyńskim szpitalu. Poród  był trudny, dziecko ważyło ponad 4.800 g.  Alicja urodziła się niedotleniona a  co gorsza w wyniku urazu okołoporodowego, mianowicie dystocji barkowej doznała porażenia splotu ramiennego kończyny lewej.

Po porodzie stwierdzono niedowład lewej rączki z zachowaniem ruchomości jedynie w obrębie palców dłoni.

Bezpośrednio z Oddziału Neonantologii w Kwidzynie skierowano nas do Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym gdzie kontynuowano  leczenie i rehabilitację Alicji. Na  pierwszym turnusie byliśmy już w marcu 2018 roku. Zważywszy na powagę stanu zdrowia córki wraz z mężem rozpoczęliśmy rehabilitację we własnym zakresie pod nadzorem fizjoterapeuty i neurologa dziecięcego. Koszty rehabilitacji jak i dojazdów do specjalistów zdecydowanie przekraczają nasze możliwości finansowe, dlatego właśnie zdecydowaliśmy się prosić o pomoc Fundację Otwarte Ramiona.

Dzięki systematycznej rehabilitacji Alicja zyskała poprawę stanu zdrowia. Nie ma już początkowej asymetrii ciała, poprawił się zakres ruchów. Alicja się nam wyprostowała – pierwsze miesiące po urodzeniu była cała skulona, w pozycji zgięciowej, główkę zawsze trzymała na boku, prawa rączka i nóżki zawsze zgięte. Natomiast lewa ręka była sztywna i wyprostowana, prawie nie ruszała palcami, był całkowity brak ruchów w stawach – barkowym, łokciowym i nadgarstkowym. Teraz pojawiła się aktywność w stawach – Alicja może ruszać rączką i paluszkami! Nie jest to jeszcze pełen zakres ruchów ale jesteśmy dobrej myśli. Wierzymy, że dzięki stałej rehabilitacji nasza córeczka odzyska pełną sprawność. Niestety  zapewnienie  odpowiedniej pomocy naszej córeczce kosztuje i są to koszty, które przewyższają nasze możliwości, możliwości naszej rodziny. Dlatego zwracamy się z  prośbą o pomoc – każda złotówka to krok naszej Alicji w stronę wymarzonej sprawności.