Witajcie, mam na imię Zosia urodziłam się 8 czerwca 2019r. Podczas porodu doszło do komplikacji i pan doktor przekazał mamusi smutną wiadomość tzn. że mam uszkodzoną prawą rączkę, a dokładnie porażenie splotu barkowego typu Erba co wiąże się z długotrwałą, jeśli nie długoletnią rehabilitacją.

Jestem już po jednym z turnusów rehabilitacyjnych w szpitalu w Dziekanowie Leśnym, pod stałą opieką fizjoterapeutów. Potrzebne są także konsultacje neurochirurgów. Droga do tego abym stała się „Zosią samosią” i miała sprawne obie rączki wymaga dużo pracy i wytrwałości mojej, moich rodziców jak również rehabilitantów więc razem z rodzicami proszę was o pomoc!

Aktualizacja Grudzień 2019
Zosia Makrucka, Otwarte Ramiona

Kolejna  konsultacja miała miejsce 31 sierpnia w Dziekanowie Leśnym zorganizowana przez Fundację Otwarte Ramiona, w której uczestniczył  dr Jorg Bahm, dr Jerzy Luszawski, dr Maria Grodner,  gdzie po oględzinach i wyniku z rezonansu padło hasło operacja.

To kolejny ruch, aby pomóc naszemu skarbowi. Jeśli nawet będzie trzeba pojedziemy na koniec świata, aby nasza malutka iskierka miała sprawną rączkę.

Do ustalonego terminu od konsultacji mieliśmy trochę czasu, nie mogliśmy go  zmarnować, bo każdy dzień rehabilitacji to dla Zosi szansa na lepsze jutro.  Walczyliśmy każdego dnia o jej sprawność do dnia operacji. 15 listopada to dla nas cała wieczność.

Zosia miała przeprowadzoną rekonstrukcję nerwu, usuniecie nerwiaka pnia górnego i przeszczep nerwu łydkowego.

Operacja ma pomóc, a także umożliwić lepszą rotację rączki odwodzenie a także zginanie w łokciu. Po operacji Pan Doktor powiedział, że są dobre rokowania. Po trzech tygodniach usztywnienia zdjęliśmy gips i rączka Zosi nadal wymaga intensywnej rehabilitacji, którą możemy rozpocząć 20 grudnia . Przed nami również konsultacja u dr Luszawskiego po operacji, żeby zobaczyć jakie są efekty.

Zosieńka to mały „wielki” człowiek , który bez walki się nie podda , to ona będzie udowadniać , ze jest taka sama jak reszta dzieciaków, w pełni sprawnych. Dlatego razem z nią prosimy o wsparcie w postaci 1% podatku.

Z góry dziękujemy, rodzice z Zosią.