Doktor Jörg Bahm (klinika St. Franziskus – Krankenhaus w Aachen w Niemczech), współpracuje z naszą fundacją od 2009 roku. Międzynarodowej sławy neurochirurg specjalizujący się w chirurgii splotu ramiennego. 

Jörg Bahm uzyskał stopień doktora medycyny w 1987 r. Następnie uzyskał tytuł doktora na Université Libre de Bruxelles (ULB) w Brukseli, Belgia w 2011 r.

Jako chirurg ogólny, chirurg plastyczny i chirurg ręki dr Bahm pracował przez pięć lat w Szpitalu Uniwersyteckim w Aachen w Niemczech.

Od 1994 roku zajmuje się chirurgią splotu ramiennego.

Od 2000 roku jest głównym chirurgiem Oddziału Mikrochirurgii Rekonstrukcyjnej Franziskushospital w Aachen w Niemczech. W 2020 roku oddział ten został przeniesiony do Szpitala Uniwersyteckiego w Aachen jako Oddział Chirurgii Splotów w ramach Oddziału Chirurgii Plastycznej, Ręki i Oparzeń.

Od 2003 roku dr Bahm jest konsultantem ds. nerwów obwodowych na Oddziale Ortopedii Szpitala Uniwersyteckiego Erasme w Brukseli, Belgia. Jest aktywnym członkiem Niemieckiego (DGH) i Belgijskiego (BHG) Towarzystwa Chirurgii Ręki oraz Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej (DGPREC). Jest członkiem klubu Narakas zajmującego się chirurgią splotu ramiennego i redaktorem internetowego czasopisma Journal of Brachial Plexus and Peripheral Nerve Injury.

Jest autorem ponad 50 prac naukowych i wygłaszał wystąpienia na ponad 200 kongresach. Dr Bahm był prezesem BHG w 2012 i 2013 r. oraz przewodniczącym kongresu FESSH Hand Surgery w 2012 r. w Antwerpii w Belgii.

W obszarze jego głównych zainteresowań znajduje się chirurgia nerwów obwodowych i mikrochirurgiczna rekonstrukcja kończyny górnej.

Źródło: https://www.intechopen.com/profiles/78207