KRS: 0000142952 | Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981

Osuch Hanna

Podopieczny Fundacji od 20. 02. 2017
porażenie splotu ramiennego
Fundacja Otwarte Ramiona; KRS- 0000142952; www.otwarteramiona.pl; Osuch Hanna;jeden procent

Fundacja Otwarte Ramiona; KRS- 0000142952; www.otwarteramiona.pl; Osuch Hanna; operacja; jeden procent

Hania aktualnie zaczęła chodzić do przedszkola integracyjnego, gdzie całkiem dobrze sobie radzi. Jesteśmy po kolejnych dwóch operacjach (w październiku 2017 i sierpniu 2018),  na zatrzaskujący kciuk raz lewej ręki a ostatnio prawej. Nie wiemy czy to miało związek ze splotem, podobno dzieci tak mają, ale my pierwszy raz się spotkaliśmy z takim schorzeniem. Obecnie Hania coraz lepiej funkcjonuje. Potrafi nawet „zawiesić” się na trzepaku i utrzymuje ciężar swojego ciała bez problemu na obu rękach! Doktor Luszawski jest pod dużym wrażeniem postępów. Teraz czekamy na najbliższą konsultacje z dr. Bahmem. Doktor Luszawski chce poznać jego opinię, żeby dalej planować jej leczenie.

Urodziłam się w 2016 roku. Od początku pchałam się na ten świat w dosłownym tego znaczeniu, gdyż rodziłam się z prawą rączką do góry.

Lekarz  nie wiedział, że jestem źle ułożona, ponieważ nie zrobił mamie USG przed porodem. Ważyłam 4100 g i mama bardzo się namęczyła, żeby mnie urodzić. To przeciskanie się spowodowało porażenie splotu barkowego prawej ręki (typu Erba). Co to oznacza?

Podniesienie zabawki prawą ręką wymaga to ode mnie dużego wysiłku i podnoszę ją maksymalnie do dziewięćdziesięciu stopni.

Rodzice od początku moich dni jeżdżą ze mną po lekarzach i rehabilitacjach, robią wszystko bym wróciła do pełni zdrowia i mogła zostać siatkarką lub pisarką, lub malarką albo piosenkarką… Dlatego proszę pomóż mi walczyć dalej by mogły się spełniać moje plany.

W tej chwili przygotowuję się do operacji rączki, abym mogła swobodnie ją podnosić do góry. Dlatego możesz przekazać 1% swojego podatku na dalszą rehabilitację i potrzebne dla mnie materiały.


Informujemy, że osoba fizyczna oraz spółki osobowe jako darczyńcy dokonujący darowizny na rzecz fundacji mogą odliczyć do 6% osiągniętego dochodu w stosunku rocznym, a osoby prawne do 10% dochodu. Przekazując darowiznę na konto Fundacji pomożesz dzieciom z uszkodzonym splotem ramiennym.