Blanka miała urodzić się siłami natury. Lekarze nie chcieli zrobić jej mamie cesarskiego cięcia, pomimo tego, że była dużym dzieckiem (4420g), a jej mama chorowała na cukrzycę ciążową. Podczas akcji porodowej dziecko zaklinowało się w kanale rodnym i lekarze musieli wyciągnąć malutką siłą. Niestety w wyniku tego Blanka doznała porażenia barkowego typu Erba, a jej lewa rączka jest całkowicie bezwładna.

Witam wszystkich na profilu mojej córeczki Blanki,

5 kwietnia 2022 r. w Radomiu przyszła na świat nasza córcia Blanka. Poród był trudny odbył się siłami natury. Lekarze zlekceważyli moja cukrzyce ciążową i dużą wagę urodzeniową mojej córeczki (ważyła 4420 g).

Podczas akcji porodowej doszło do poważnych komplikacji. Córcia zaklinowała się w kanale rodnym.

Aby ratować życie dziecka, lekarz musiał podjąć szybką decyzję. Aby Blanka mogła przyjść na świat musiano mi nacisnąć na brzuch z dużą siłą, a dziecko pociągnęli za główkę.

Niestety taka akcja pozostawiła po sobie trwały ślad. Blanka doznała porażenia barkowego Erba i Klumpkiego całkowitego lewej raczki.

W dniu 3 czerwca 2022r w Katowicach, Blanka przeszła skomplikowaną operację rekonstrukcji splotu ramiennego lewego polegającego na bezpośrednim zszyciu korzenia Th1 części ruchowej C8 z korzeniem C6, przeszczepie z nerwu łydkowego prawego C7 (pień środkowy) C6 (cześć przednio pnia górnego) C5 (część tylna pnia górnego ) oraz transferu nerwu dodatkowego do nad łopatkowego.

Operacja trwała 15 godzin i było to nasze najgorsze 15 godzin w życiu.

Córka po operacji była tak wyczerpana że musiała trafić na intensywną terapię. Ale Blanka to prawdziwa mała wojowniczka. Dała radę i pokazała jak silną jest dziewczynką.

Niestety porażenie splotu ramiennego to niepełnosprawność na całe życie… Rączka Blanki nigdy nie będzie sprawna w 100%. Do tego dochodzą powikłania w postaci poważnej skoliozy, deformacji sylwetki, zaburzenie koordynacji wzrokowo – ruchowej. Teraz czekają nas godziny intensywnej pracy. Rehabilitacja będzie nieodłączną częścią życia Blanki już zawsze. jest to konieczne aby mogła w miarę normalnie funkcjonować, żyć bez bólu i być samodzielną. To oznacza bardzo wysokie koszty, bo opiekaz zapewniana w ramach NFZ jest absolutnie nie wystarczająca. Musimy sami opłacić odpowiednie ćwiczenia wykonywane pod okiem specjalistów z zakresu rehabilitacji splotu ramiennego.

Dlatego prosimy Was o przekazanie dowolnej darowizny i 1% podatku dla Blanki za wszelka pomoc dziękujemy z całego serca

Rodzice Blanki

Mama blanki Aleksandra Piątek – 511494913
Prosimy o wpłaty na konto : 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981
Z dopiskiem Blanka Piątek – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Nr KRS 0000142952