- Elka.pl 2 grudnia 2022
Tego bólu nie można „wyłączyć”
Wiele wzruszeń i emocji towarzyszyło premierze filmu pt. „Zbyszek. Jutro zaczyna się dziś”. Dokument wyświetlony w gostyńskim kinie opowiada historię Zbyszka Wawrzyniaka z Kunowa, który uległ wypadkowi i odtąd towarzyszy mu neuropatyczny ból. Film powstał z inicjatywy Fundacji Otwarte Ramiona – Fundacja Splotu Ramiennego. Nie była to jedyna gostyńska premiera.
- Korpus Solidarności 1 grudnia 2022
Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego z certyfikatem Miejsce Przyjazne Wolontariuszom
Doceniamy pracę wolontariuszy i wszystkie organizacje, które umożliwiają im podejmowanie tych działań. Wyróżniamy miejsca przyjazne tym, którzy nieodpłatnie i długoterminowo działają na rzecz innych, przyznając im specjalne certyfikaty.Jedną z takich organizacji jest Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego, która wyróżnia się wysokimi standardami organizacji wolontariatu i wzorową współpracą z wolontariuszami. 1 grudnia 2022r. podczas premiery filmu z serii „Żyję z bólem” w kinie w Gostyniu Michał Rulski, zastępca dyrektora Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego uhonorował ją certyfikatem Miejsce Przyjazne Wolontariuszom. Miejsce wręczenia nie było przypadkowe, ponieważ film oraz wszystkie przygotowania, jak również premiera, były dziełem pracy wolontariuszy – osób o wielkich sercach, zaangażowanych w pomoc i niesienie wsparcia.
- Gostyńska.pl 29 listopad 2022
Zbyszek Wawrzyniak: „Jestem w stanie częściowo zapomnieć o bólu”. Historia surrealistyczna, aczkolwiek prawdziwa – o życiu z bólem
Przed laty tragiczny wypadek. Uszkodzenie mózgu, zmiażdżenia kości, liczne złamania: żebra prawie wszystkie, lewa ręka, noga, szczęka, uszkodzone płuco, wątroba. Kiedy dziś patrzymy na Zbyszka Wawrzyniaka z Kunowa, te obrażenia brzmią surrealistycznie, absurdalne. – Staram się funkcjonować tak, jakbym był zdrowym człowiekiem – mówi. 34-letni mężczyzna żyje z bólem, który towarzyszy mu o każdej porze, każdego dnia.
- Gostyn24.pl 2 grudnia 2022
Zbigniew Wawrzyniak kilka lat temu został potrącony przez samochód, pędzący z prędkością ok. 100 km/h. Udało się go uratować, ale…
Wypadek zmienił życie mieszkańca Kunowa, o jego codziennych zmaganiach z konsekwencjami tragicznego zdarzenia opowiada film „Żyję z bólem. Zbyszek”, którego premiera odbyła się w Kinie „Pod Kopułą”. Miejsce nie było przypadkowe. Nieoczekiwanie zaprezentowano także film o gostyńskim kinie.
- Gostyn24.pl 2 grudnia 2022
Film „Żyję z bólem. Zbyszek
Wypadek zmienił życie mieszkańca Kunowa, o jego codziennych zmaganiach z konsekwencjami tragicznego zdarzenia opowiada film „Żyję z bólem. Zbyszek”, którego premiera odbyła się w Kinie „Pod Kopułą”. Miejsce nie było przypadkowe. Nieoczekiwanie zaprezentowano także film o gostyńskim kinie.
- PFRON.org.pl 24 listopad 2022
„Zbyszek” – pokaz filmu z serii „Żyję z Bólem” pod honorowym patronatem PFRON
- Publicystyka.ngo.pl 23 listopad 2022
Premiera drugiego filmu z serii „Żyję z Bólem”! Otwarte Ramiona zapraszają na film pt. „Zbyszek”
1 grudnia 2022 r., w historycznym Kinie „Pod Kopułą” w Gostyniu odbędzie się premiera drugiego filmu z serii „Żyję z bólem” pt. ZBYSZEK. Filmy w reżyserii Marcina Samborskiego, realizowane są przez Otwarte Ramiona Fundację Splotu Ramiennego. Ich celem jest przybliżenie widzom życia osób, które na skutek poważnego wypadku muszą mierzyć się z bólem neuropatycznym.
- Niepełnosprawni.pl 16 listopad 2022
Premiera drugiego filmu z serii „Żyję z Bólem”! Otwarte Ramiona zapraszają na film pt. „Zbyszek”
- Radio Dla Ciebie 12 września 2021
Wieczór RDC: o premierze filmu „Kuba”
O premierze filmu „Kuba” – pierwszego obrazu z serii „Żyję z bólem”, będącego jednocześnie początkiem kampanii społecznej poświęconej problemowi bólu neuropatycznego. Gościem Roberta Łuchniaka była Magdalena Buszko – Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego.
Całą audycję można odsłuchać TUTAJ
- Radio Dla Ciebie 4 kwietnia 2021
Wieczór RDC: o pierwszym z cyklu filmie „Żyję z bólem”
O pierwszym z cyklu filmie „Żyję z bólem” – o ludziach, którzy stracili „tylko rękę”, albo „tylko nogę” i słyszą „weź się w garść, inni mają gorzej”. Gośćmi Roberta Łuchniaka byli: Jakub Królikowski – bohater filmu, Magdalena Buszko – Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego, Marcin Samborski – reżyser, realizator filmu o Kubie.
Całą audycję można odsłuchać TUTAJ
- Biuletyn Łomiankowski nr 2/2022
Czytaj całość: Biuletyn-Łomianki-2_2022_str-2-o-Fundacji
- Biuletyn Łomiankowski nr 3/2020
Czytaj całość: Biluetyn_Łomianki_3-2020_str-21-o-Fundacji
- parenting.pl 28 września 2019
Ręka z drukarki 3D zmienia życie dzieci (WIDEO)
W Polsce rozpoczęła się akcja drukowania dłoni w 3D. Akcję prowadzi Fundacja Splotu Ramiennego „Otwarte Ramiona”. Jest to o tyle ciekawa inicjatywa, że dzieci mogą same wybierać kolor i wzór protezy. Dziecko może samodzielnie stworzyć projekt swojej protezy i umieścić na niej swoje imię. Przedstawicielka fundacji Marlena Ciborowska mówi, że to sprawia, że dzieci przestają się wstydzić, a rówieśnicy zaczynają im wręcz zazdrościć.
- Skanery3d.eu kwiecień 2018
Projekt “Pomocna dłoń 3D” – Fundacja Splotu Ramiennego Otwarte Ramiona
Miło nam poinformować, że firma 3D MASTER przyłączyła się do działania Fundacji Otwarte Ramiona z Dziekanowa. Fundacja Splotu Ramiennego Otwarte Ramiona od dwóch lat zajmuje się pomocą na rzecz dzieci, które potrzebują protez. Tym razem zainicjowała pilotażowy projekt Pomocna dłoń 3D, w którym z wielką radością wzięliśmy udział razem z firmą Rabbit Form.
Ideą projektu „Pomocna dłoń 3D” jest niesienie realnej pomocy dzieciom niepełnosprawnym. Projekt polega na zaprojektowaniu, wykonaniu i przekazaniu potrzebującym dzieciom eksperymentalnych protez 3D, opracowanych i wydrukowanych w technologii 3D. Innowacyjne rozwiązania 3D – w tym mały skaner 3D EVA marki Artec oraz niewielka drukarka 3D są w stanie w krótkim czasie odmienić i ułatwić życie niepełnosprawnym maluchom oraz poprawić jakość ich życia.
Dzieci, które najczęściej od urodzenia nie mają dłoni, dostają je wydrukowane dzięki najnowszym technologiom 3D. Na podstawie skanów 3D zostaje opracowania proteza, która następnie jest drukowana na drukarkach 3D. Dzieci same mogą wybrać kolor lub wzór sztucznej dłoni. Plastikowe kończyny swoim kształtem przypominają dłonie lubianych przez dzieci superbohaterów.
-
Łomianki.info 18 kwietnia 2018 r.
Ręka 3D z Łomianek
Tola, Marika, Staś nie mają części ręki, tacy się urodzili. Adam jest już dorosły, stracił swoją rękę w wypadku gdy wpadł pod pociąg. Wszystkich łączy to, że noszą wydrukowane „protezy”.
O dzieciach, które dzięki działaniom fundacji mogą się cieszyć swoją nową ręką… Czytaj TUTAJ
- Niepełnosprawni.pl 19 październik 2017
Chcesz mieć protezę z drukarki 3D? Koniecznie zgłoś się do tego projektu!
Fundacja Otwarte Ramiona zaprasza wszystkie osoby bez kończyn górnych lub z urazami rąk do wzięcia udziału w projekcie Pomocna Dłoń 3D. Organizacja od niemal 20 lat zajmuje się pomocą osobom z niepełnosprawnością.
- Polskie Radio 24 15 lipca 2017 r.
Gośćmi Polskiego Radia 24 były: Magdalena Belka i Marta Ławacz, które opowiedziały o działaności fundacji, jej historii, misji i aktualnych problemach. Gospodarzem audycji był Maciej Woźniakiewicz.
Całą audycję można odsłuchać TUTAJ
- portal 3dcad.pl 18 grudnia 2015
Eksperymentalne protezy 3D
Firma 3D Master oraz Rabbit Form zajmujące się popularyzacją innowacyjnych technologii spod znaku 3D przyłączyły się do akcji Pomocna dłoń 3D. Akcja została zainicjowana i zorganizowana przez Otwarte Ramiona, Fundację Splotu Ramiennego z Dziekanowa Leśnego. Fundacja ta od dwóch lat zajmuje się pomocą na rzecz dzieci, które potrzebują protez dłoni. Tym razem powstał pilotażowy projekt Pomocna dłoń 3D. Przy współpracy firm spod znaku 3D: 3D Master i Rabbit Form opracowane zostały eksperymentalne protezy 3D dłoni dla dzieci.
- wideo.wp.pl 11 grudnia 2015
Ręka z drukarki 3D szansą na lepsze życie
Dzieci, które – najczęściej od urodzenia – nie mają dłoni, dostają je wydrukowane na drukarkach 3D. Same mogą wybrać kolor lub wzór. Plastikowe kończyny wyglądają jak dłonie tak lubianych przez dzieci superbohaterów. Przede wszystkim jednak, to dla nich szansa na lepsze życie. Akcję drukowania dłoni w 3D prowadzi w Polsce fundacja: Otwarte Ramiona, Fundacja Splotu Ramiennego.
- Polskie Radio Program I
nagranie programu z 16 maja 2014 roku.
historia naszego podopiecznego w Dzienniku Polskim
- Artykuł na portalu www.londynek.net
Niezwykle emocjonalne choć z emigracyjnej oddali rozliczenie z naszą służbą zdrowia. Porównanie podejścia do małego pacjenta na wyspach i w Polsce. Geneza powstania Fundacji FixMyArm i kilka ciepłych słów o nas, czyli na co stać Polaka na emigracji. Zapraszamy do lektury pod linkiem www.londynek.net
- Tygodnik Podlaski a w nim historia naszej podopiecznej Patrycji.
Cały artykuł pod linkiem – http://www.tygodnikpodlaski.pl/reporta/2878-sprawno-w-zasigu-rki
- serwis NaszeMiasto.pl – informacje o naszej fundacji, o splocie ramiennym i o tym w jaki sposób przekazać jeden procent ze swoich podatków na rzecz naszej organizacji. Zapraszamy do lektury. www.NaszeMiasto.pl
- Tygodnikprzeglad.pl 19 sierpnia 2012
Leczenie za Euro
Coraz więcej ludzi szuka specjalistów w innych krajach. Muszą się nieźle natrudzić, żeby dostać się do nich bezpłatnie
W mediach wciąż pojawiają się dramatyczne apele o pomoc w opłaceniu operacji za granicą, zwłaszcza ciężko chorych dzieci. Pieniądze na wyjazd zbierają fundacje, sami chorzy oraz ich rodziny. Można odnieść wrażenie, że Polska nie zapewnia im prawa do bezpłatnej terapii w innych krajach. Narodowy Fundusz Zdrowia zaprzecza tym pomówieniom. Twierdzi, że wysyła chorych na leczenie za granicę, gdy w Polsce nie mają oni na nie szans. Jednak uzyskanie zezwolenia jest bardzo trudne, trzeba się sporo nabiegać po urzędach i gabinetach.
- Publikacja w Media Group Info
W listopadowym numerze “Media Group Info Morąski Magazyn Społeczno-Kulturalny” zamieszczony jest artykuł o naszej Fundacji. Artykuł jest dostępny zarówno w wersji papierowej jak online.
A w niej historie dzieci urodzonych w Zduńskiej Woli. http://www.extrazdunska.pl/
- Polskie Radio Program I