18 stycznia 2024

Dziecko Bezpieczne na Drodze – nowa akcja Fundacji Otwarte Ramiona! Zapnijmy pasy, bo będzie się działo!

Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego jest organizacją, która od lat wspiera ofiary oraz rodziny ofiar wypadków, w tym wypadków komunikacyjnych.
Niestety od lat nie ubywa nam osób, którym trzeba nieść pomoc. Wręcz przeciwnie. Dlatego jako organizacja odpowiedzialna społecznie, bardzo mocno stawiamy na edukację i profilaktykę. Rok 2024 rozpoczynamy wspaniałą inicjatywą skierowaną do najmłodszych. Akcja „Dziecko Bezpieczne Na Drodze”, którą realizujemy w ramach kampanii Szybcy i Pomocni, skierowana jest do dzieci i ma na celu naukę prawidłowych nawyków w trakcie poruszania się w ruchu ulicznym w mieście i poza miastem.


14 listopada 2022

Premiera drugiego filmu z serii „Żyję z Bólem”! Otwarte Ramiona zapraszają na film pt. „Zbyszek”.

1 grudnia 2022 roku, w przepięknym, historycznym Kinie „Pod Kopułą” w Gostyniu odbędzie się premiera drugiego filmu z serii „Żyję z bólem” pt. ZBYSZEK. Filmy, w reżyserii Marcina Samborskiego, realizowane są przez Otwarte Ramiona Fundację Splotu Ramiennego. Ich celem jest przybliżenie widzom życia osób, które na skutek poważnego wypadku doświadczyły urazu jakim jest porażenie splotu ramiennego i muszą mierzyć się z jego konsekwencjami, jakimi jest ból neuropatyczny. Jak żyć z bólem, nie poddać się, realizować pasje i spełniać marzenia? W naszym drugim filmie opowie o tym Zbyszek, który mierzy się z bólem od 2015 roku. Honorowy Patronat nad projektem objął Burmistrz Gostynia, Pan Jerzy Kulak. Imprezę poprowadzi Tomasz Barton, Dyrektor Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” w Gostyniu.

 


29 czerwca 2022

Konsultacje z dr Jörgenem Bahmem dla dzieci i dorosłych z porażeniem splotu ramiennego! Zapraszamy!

Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego od ponad 20 lat zajmuje się trudnym i mało nagłośnionym tematem, jakim jest porażenie nerwów splotu ramiennego. Już we wrześniu odbędą się kolejne konsultacje dla dzieci i dorosłych, których dotyka ten problem.

 

 


23 czerwca 2022

Fundacja Otwarte Ramiona promuje działania wspierające osoby niepełnosprawne

Jako organizacja z 22letnim stażem działalności wiemy, jak ważne jest uczestnictwo w wydarzeniach z życia publicznego o charakterze ogólnopolskim, istotnych zarówno z punktu widzenia sektora pozarządowego lub związanych z branżą, w której działa dana organizacja. Dlatego w tym roku Fundacja Otwarte Ramiona podjęła się realizacji projektu „Budowanie silnej marki Fundacji Otwarte Ramiona poprzez udział w 9. Targach CSR”. I był to strzał w 10!