Nasi mali podopieczni jak wojownicy walczą ze skutkami swoich chorób. Do tej walki potrzebują intensywnej i długotrwałej rehabilitacji. Jest ona niezbędna do powrotu do zdrowia, do samodzielności i osiągania rzeczy, po które trudno im teraz sięgnąć.

Rehabilitacja to często śmiech przez łzy, godziny bolesnych ćwiczeń i wyrzeczeń całej rodziny, bo rehabilitacja to nie tylko czas spędzony z terapeutą, ale też koszty, które przekraczają przeciętne możliwości finansowe. Gdy w rodzinie pojawia się niepełnosprawne dziecko, zwykle jeden z rodziców rezygnuje z pracy by się nim opiekować i poświęcić czas na terapię. Szybkie i efektywne podjęcie specjalistycznej rehabilitacji zwiększa szansę powrotu do zdrowia.

Urazy kończyn i inne ciężkie schorzenia zwykle nie lubią czekać, a dostęp do rehabilitacji w ramach publicznej opieki zdrowotnej jest bardzo ograniczony. Rodzice sami finansują prywatne zabiegi rehabilitacyjne i angażują się w proces terapii ruchowej.

Ciągłe wydatki oraz trud związany z wychowaniem niepełnosprawnego dziecka powodują, że rodzice korzystają z pomocy udzielanej przez fundacje. Wstydzą się prosić o dalszą pomoc rodzinę czy zwierzać się z  sytuacji finansowej.

Chcielibyśmy Państwa zaprosić do przyłączenia się do nas w działaniach wsparcia rodzin, które na co dzień borykają się z niepełnosprawnością dziecka.

W 2016 roku pomogliśmy ponad 450 podopiecznym. Sfinansowaliśmy im zabiegi  i  turnusy  rehabilitacyjne, konsultacje medyczne i dojazdy. Pokryliśmy koszty zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i sportowego oraz wiele innych wydatków.

  • Koszt rehabilitacji –  to wydatek od 80-150 zł / 1 h
  • Pobyt rodzica na turnusie rehabilitacyjnym – ok 300 zł/tygodniowo
  • Koszty logopedy, psychologa –  to wydatek od 80-100 zł/1h
  • Koszty sprzętu rehabilitacyjnego tj. np. piłki, wałki, kliny, materace do rehabilitacji, pionizatory, elektrostymulatory –  od 30 do kilku tysięcy złotych

Wszystkie te działania są możliwe jedynie dzięki wpłatom od naszych darczyńców.

Mamy nadzieję, że przekażecie Państwo darowiznę z pełnym przekonaniem, że jest to dobra decyzja.